PODRÓŻE

32
San Giminiano - Mariusz Koncewicz
Miasto, zwane "Manhattanem średniowiecza", słynie z czworokątnych wież zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII-XV w., które pełniły funkcje obronne, ale także podkreślały znaczenie i zamożność właściciela.
więcej »
27
Siena po Palio - Mariusz Koncewicz
Miasto i gmina we Włoszech, w Toskanii, w prowincji Siena. Ważne centrum turystyczne.
więcej »
26
Świątynia Anxur - Mariusz Koncewicz
Opinią największej atrakcji Terraciny zasłużenie cieszy się świątynia Jowisza Anxurusa na wzgórzu.
więcej »
25
Rzym - Mariusz Koncewicz
Rzym (wł., łac. Roma) – stolica Włoch, miasto w środkowej części kraju w otoczeniu wzgórz, nad Tybrem, ośrodek administracyjny i polityczny (siedziba prezydenta, ministerstw i urzędów; stolica i główne miasto regionu administracyjno-historycznego Lacjum. Obszar administracyjny 1523 km², liczba ludności 2 544 000 (zespół miejski 3 869 000).
więcej »
24
Terracina - Mariusz Koncewicz
To urocze miasteczko leżące na wybrzeżu, pośrodku pomiędzy Rzymem a Neapolem. Można do niego też dojechać pociągiem z rzymskiego dworca Fermi. Stara zrujnowana dzielnica usytuowana jest na wzgórzu, a gwarne, nowsze miasto na nadbrzeżu.
więcej »
22
Gdańsk - Mariusz Koncewicz
Gdańsk (kaszb. Gduńsk, niem. Danzig, łac. Gedania, Dantiscum) – miasto w Polsce nad Morzem Bałtyckim, założone w 997 roku, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej. Gdańsk jest również miastem królewskim i hanseatyckim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w I Rzeczypospolitej.
więcej »
15
Morze Bałyckie - Mariusz Koncewicz
Morze Bałtyckie, Bałtyk – płytkie morze śródlądowe na szelfie kontynentalnym w Europie północnej.
więcej »
ilość galerii: 15
wstecz1 2